Часпром Піднебесної: Tao International

61

Часпром Піднебесної: Tao International

Продовжуємо детальний «розбір» китайських годинникових майстрів. Другий у списку — старина Тао, який назвав свої годинники без особливих вишукувань — Tao International.

Кілька років поспіль головною «претензією» до цих годинників було нехитре назву, яка так і віддавало «дешевинкою». Ну да ладно — благо на ряді моделей напис майже не було видно. Крім того, годинник, активно продаються на ринку США (через інтернет-магазин), славилися відмінною якістю. Та чого вже там — це були кращі годинники з Китаю по співвідношенню ціна-якість. Найчастіше з власним дизайном, з уложнениями, з відмінною обробкою деталей і пристойною упаковкою.

На жаль, з початку 2012 року старий Тао став халтурничать. Якість годин різко впало (у 2011 році я не зазначив жодного випадку шлюбу (!!!), тоді як в 1 кварталі 2012 року — шлюбу стало 30 відсотків). Якість упаковки також погіршився (коробка проти «шкіряного» футляра). І, що найгірше, Тао не готовий йти на обмін годин (погоджується на обмін, адет адресу, а потім годинник приходять назад).

Тому, незважаючи на те, що модельна лінійка цього виробника дуже і дуже цікава, і, навіть можна сказати, унікальна, я не раджу в даний момент купувати ці години.

Опису виробника також не буде — якщо раніше за всіма параметрами були найвищі оцінки (моделі, фішки, ціна), то зараз у зв’язку з падінням якості, зробити більш-менш об’єктивну оцінку не представляється можливим.