Годинник «Електроніка»: справжній олдскул

118

Ще із середини 2011 року припинено випуск класичних годин «Електроніка» в Білорусії. Цей один з останніх оплотів радянських годин до останнього часу випускав аналоги старих радянських електронних годин, а також ряд нових моделей. В результаті, все більше такі годинники випускатися не будуть і завод перейшов повністю на закупівлю в Китаї і продаж під своїм ім’ям різноманітного дешевого електронного мотлоху (яким ціна на Таобао близько 5 баксів за штуку). Ця нова «лінійка» також не користувалася успіхом і практично припинила продаватися навіть в Мінську. Керівництво республіки поки не виявляє особливого інтересу до долі заводу, так як виробництво годинників в такому дрібному масштабі не представляє інтересу для економіки. Тим не менш, ще кілька років тому годинник «Електроніка» продавалися практично в кожному білоруському містечку — завдяки «рознарядкою» президента. Можемо припустити, що через деякий час у Китаї можуть з’явитися підробки і просто годинник на тему «Електроніки», як це сталося, наприклад, з кишеньковими годинами, які можна купити приблизно за 15 доларів з будь-яким радянським символом (інколи — кривуватим). Таких годин варто остерігатися.

Залишки білоруських годин ще є в деяких інтернет-магазинах і кіосках. Були помічені в ряді переходів в центрі Москви, наприклад, у метро Павелецкая (500 руб. + браслет 200 руб.). Також поки є в пітерському зат-час.рф. При ціні в Білорусі приблизно в 200 руб. за штуку, в Росії в зат-час.рф їх можна купити за 350-650 руб. плюс 300 руб. пересилання (без браслета). У ebay, як зазвичай, їх видають за «автентичні» радянські і штовхають вже за 1300 руб. без пересилки.

Загалом, getat.ru постарається роздобути пару екземплярів для тіста останнього часового радянської спадщини. Ви запитаєте, а як же ЧЧЗ? А ніяк. Нові моделі — з китайських корпусів, а старі за якістю не відповідають тому, що було до розпаду СРСР.