Хто замінить ЕТА? Детальний розбір

60

Ще в далекому 2003 році Ніколас Хайєк заговорив про те, щоб заборонити постачання ЕТА за межами Swatch Group. У підсумку ідея втілилася в реальність, попри спротив виробників та антимонопольного комітету. Механізми ЕТА досі стояли в кожних третє годинник Swiss Made. Що тепер? Кінець світу?

Аж ніяк.

Звернемося до експертів в годинниковій справі. Точніше, до тих, хто саме будував свій бізнес на запчастинах від ЕТА. Португальська Prometheus почала свій бізнес в 2008 році і до цих пір більшість механізмів, які використала компанія, були від ЕТА або Seagull.

У жовтні 2012 року компанія розіслала своїм партнерам лист, який пізніше виклала на власному блозі. У листі говорилося наступне.

«Було анонсовано, що ЕТА припиняє поставки механізмів третій стороні. Однак наслідки цього рішення прояснилися тільки зараз. Брокери, які продають механізми (посередники), які отримали повідомлення від ЕТА, що їх вже підтверджені замовлення були анульовані. Результатом стало підвищення цін у брокерів і перекупників більш ніж на 70%. Наші джерела в індустрії вважають, що в 2013 році ситуація тільки погіршиться, повне припинення поставок механізмів ЕТА цілком можливо.

У 2012 році ми випускали лімітовані серії годин з ЕТА. Тепер використання механізмів ЕТА під питанням, ми вважаємо, що буде дуже складно в майбутньому випускати годинник з ЕТА. Це справедливо як для нас. так і для будь-якої компанії, що не входить до Swatch Group.

Prometheus Watch Company виробляє годинники з механізмами, які можна маркувати як Swiss Made і Asian (Китай і Японія).

Що стосується Swiss Made, то наступні альтернативи:

Sellita – швейцарська компанія, яка виробляє механізми SW200, SW220, є клонами ETA 2824-2 і ETA 2836-2 (але лист замовлень компанії вже переповнений, механихмы доступні у перекупників, невеликі партії).

Soprod – швейцарська компанія, яка виробляє A10, аналог ETA 2892-A2 з поліпшеними характеристиками, але механізм коштує дорожче і постачання очікувати більш 12 місяців.

Valanvron – швейцарський новачок в індустрії. З’явилася в 2012 році. купує механізми Seagull, змінює частина компонентів і далі збирає їх в Швейцарії.

Щодо азіатських механізмів все простіше. Це Hangzhou, Miyota, Seagull, Shanghai, Time Module Seiko».

Треба сказати, що Prometheus вивчала навіть можливість використання російських механізмів, але, зі зрозумілих причин, це неможливо.

В кінцевому підсумку, Prometheus опублікувала повний список механізмів, на які можна розраховувати. Ці механізми будуть як на годиннику португальської марки, так і на багатьох інших годинах низького і середнього цінового сегментів.

Що ж стосується преміум-сегмента, то і тут йде потужна підготовка. Багато створюють мануфактури, щоб ні від кого не залежати і підвищити цінники на свій годинник. Практично всі топові швейцарські виробники розширюють виробничі потужності. Інші дивляться на Схід, і особливо на «нових» швейцарських виробників, які в якості бази використовують механізми Seagull. Але преміум-сегмент — тема для окремої розмови.

А так — ніякої кризи немає. Годинники стають все більш азіатськими, але і, можливо, буде трохи дешевше.