Китайські годинники Seagull 1963: моделі з корпусами 38 і 42 мм

133

Китайські годинники Seagull 1963: моделі з корпусами 38 і 42 мм

Нарешті, через півроку очікування, Getat.ru отримав на тестування «легендарні» Seagull 1963. Хоча, строго кажучи, цей рімейк робить не Seagull.

У цьому місці просто необхідно розповісти всю передісторію. Як відомо, модель випускалася з 1963 року. В кінці 2000-х Seagull випустила щось на зразок рімейка, ці годинники йшли в корпусі без заднього прозорого віконця. Серія була лімітованої. Після цього деякі продавці робили свої «версії» моделі 1963, зокрема, в деяких магазинах ще продаються годинники з непрозорою задньою кришкою, або з прозорою, але на якій намальовано червоним кольором кілька написів. Це ні в якому разі не фабричні годинник Seagull. Стоять вони, до речі, близько 350-400 дол.

Якийсь китайський товариш Томас, як його знають на всіх часових західних форумах, колись працював на заводі Seagull, але кілька років тому пішов звідти і почав випускати різноманітні хомажи. Десь з рік тому він випустив модель 1963 із сапфіровим склом, яка користувалася величезною популярністю у знавців, хоча, ясна річ, багато хто просто жадали бачити годинник з оригінальним акриловим склом.

Томас взявся за справу і в січні 2013 року видав-таки модель з акриловим склом. Ця модель повністю повторює оригінальну, збиралася вона особисто Томасом, він же забезпечує технічну гарантію. Але, повторимося, Seagull до цього годинника, за виключення механізмів і запчастин, офіційного стосунку не має.

Враховуючи потреби ринку, Томас випустив кілька варіацій моделі 1963 — у збільшеному корпусі 42 мм (а не 38 мм, як у оригінальних). І не тільки з кремовим циферблатом, але і ще двох типів.

Нас, ясна річ, цікавила класика. Тому ми замовили дві моделі з кремовим циферблатом 38 і 42 мм.

І ось годинник прийшли.

1963. Корпус 38 мм

Годинник упаковані в коробку «під дерево». На ній написи на китайському і «1963». Коробка, до речі, аналогічна тим, хто ставить на деякі свої моделі Shanghai. Самі годинник чудові! Корпус відмінно оброблений і відполірований. Циферблат зроблений чудово, всі цифри ідеально рівні. Скло заслуговує найвищих оцінок. Випукле, високе і, ймовірно, досить товсте. Скло укупі з кремовим циферблатом надає годинах відчуття часу, вінтажний. Це справжні ретро-годинник, тільки зроблені недавно. Відмінна річ!

Покриття противобликового, ймовірно, немає, тому годинник блікують і, враховуючи опуклість корпусу, їх важко фотографувати. Але приємно:)

IMG_3850

Механізм… Ну, всі знають, що це за механізм, тому поширюватися особливо не будемо. Seagull TY-2901 (ST1901) на «ручці», його предок — вінтажний Venus 175. Досить-таки гучний, як завжди, гарний (задня кришка прозора!).

IMG_3969

Стрілка йде дуже плавно. Годинник досить точні — ймовірно, Томас проводить настройку годин. Кнопки хронографа працюють чітко і будь-яких збоїв відзначено не було.

Ремінь в комплекті — дешевенький і короткий НАТО, як завжди у китайців. Не дуже, тому його було вирішено тимчасово змінити на синій.

IMG_3859 IMG_3908

Загалом, потестируем і напишемо про свої враження.

IMG_3954 IMG_3957 IMG_3959

Ах так, ціна з доставкою знаєте яка? $200 дол. За механічний хронограф.

1963. Корпус 42 мм

Тут все по-іншому. Інша коробка. Навіть ім’я майстра (ймовірно, це саме ім’я) на цифере. І секундна стрілка чомусь помінялася місцями, на відміну від свого молодшого побратима. Механимз той же, циферблат — той самий, за винятком написів (правильно, це ж вже не рімейк), стрілки — ті ж. Це означає, що хвилинна стрілка не доходить до поділок. Дрібниця, але не дуже правильно естетично.

В цілому, годинник виглядають непогано, з урахуванням того, що 38-е є класичним стандартом. Тобто збільшення діаметра не зіпсувало дизайн. Все-таки в наші часи не на кожну руку добре йдуть годинник невеликого діаметра, тому від деякого збільшення нікуди не піти.

Головна відмінність — це все ж скло. Воно теж з акрилу, воно опукле, але несильно. Так, зрозуміло, це з-за розміру годин. Але відчуття вже інше. Немає того ефекту вінтажності і затишку як на 38-х. Годинник вже більш сучасні, особливо якщо циферблат не кремового кольору. Тим не менше, і вони хороші.

IMG_3861 IMG_3864

В базі — шкіряний коричневий ремінець. Виглядає з цими годинами не дуже. Тому ми поставили правильний зелений НАТО і годинник стали виглядати набагато бадьоріше.

IMG_3894 IMG_3886 IMG_3868

Ще відмінності: заводна голівка пласка і менш висока. Кнопки не такі чіткі, як у моделі 38. Однак механізм і тут ідеальний. Ціна $220.

IMG_3895 IMG_3922 IMG_3964

Підсумки.

Годинник чарівні, особливо модель в корпусі 38 мм. Їх варто просто мати в колекції. Модель 42 мм краще підходить для щоденної шкарпетки. Ціна на годинник просто мінімально можлива. Нічого пободного за ці гроші ви точно не знайдете. Особливо з урахуванням якості. Так, є моделі китайських хронографів типу Shaeffer в цьому ж ціновому діапазоні на Ибее, але яка в них якість? Хронограф з таким же механізмом від Magrette коштує в 2,5 рази дорожче ($500).

IMG_3968 IMG_3966 IMG_3965

І не зрозумійте неправильно, модель 42 мм — відмінні годинник, просто 38 мм — ще краще ??

IMG_3942