Parnis і Seagull: наскільки велика різниця?

61

Мабуть, прийшов час поговорити про китайських механізмах. Покупців різноманітних Парнисов, Марін, Ярагаров та інших зазвичай цікавить головне питання: що за механізм всередині? від Сигулла?

Умовно розділимо китайський часпром на 3 рівня.

1. Дешеві no-name механізми, в тому числі і з пластиковими деталями. Використовуються у годинниках за 5-20 дол. Контроль якості відсутній. Відповідно, жодних механізмів від Сигулла та інших провідних фабрик.

2. Фабричні механізми low-grade. Це Пекін, Шанхай і Сигулл. Просто механізми найбільш дешеві, низької якості. Йдуть в різні mushroom-бренди типу Parnis, Marina Militare, Тао і т. п. А також стороннім виробникам. Контроль якості з боку фабрики відсутня (у випадку з Парнісом). Тому за якість відповідає складальник (Тат, Манбуш тощо). Якщо годинник в посилці до вас прийшли в неробочому стані — це вина або Пошти (долбанули об підлогу), або складальника (не перевірив). Є чи немає клеймо Сигулла та інших — не має ніякого значення.

3. Фабричні механізми, які виробники ставлять на свої марки: Пекін, Шанхай, Сигулл і т. п. Контроль якості чудовий, якість годинника також чудове. Власне з годинником Парніс дані годинник не можна порівнювати (незважаючи на схожу ціну в початковому ціновому сегменті Seagull, наприклад): це різний рівень. Ну і для більш чіткого розуміння: виробника Parnis не існує, це просто назва, що ставлять на свої годинники різні збирачі, купуючи
запчастини у різних виробників.

Є й прошарок між рівнями 2 і 3, до неї можна віднести такі марки як Invicta (китайські механізми low-grade в деяких моделях, але контроль якості відмінний), Perpetual і т. п. Однак не чекайте від таких механізмів того ж, що і від high-grade Seagull. Те ж саме стосується і різних рімейків моделі 1963, Magrette з хронографом на «ручці» та інші. Так, там механізм від Сигулл, але контроль якості — справа збирачів. Якщо механізм спочатку з косяком, то збирач вам не допоможе, він тільки в кращому випадку обміняє годинник. Це і показує історія як Magrette (скільки там Діон годин замінив?), так і Томаса з його «1963». Тут головне — репутація продавця.

Такі виробники як Seagull вже практично відійшли від продажу high-grade механізмів стороннім збирачам, для того, щоб зміцнити свої позиції на американському і європейському ринках. Ймовірно, в майбутньому мова буде йти тільки про продаж заготовок для переробки механізму швейцарськими компаніями і перетворення його в Swiss Made.

Тому, якщо ви хочете купити годинник з механізмом від Seagull, беріть Seagull. Якщо вам потрібен хомаж, беріть хомаж, але у надійних продавців (див. наш розділ Trusted dealers).