Shinola. Годинник Made in USA

60

А ви родом з СРСР? Пам’ятайте це почуття, тримаючи в руках якісь джинси Made in USA? Якість.

Не пам’ятаєте? Ну та гаразд. Вже мало хто пам’ятає. В США майже не виробляються товари народного споживання — все пішло на аутсорсинг. В Азію, в основному.

Однак є в Америці патріоти. І вони роблять справжні годинники Made in USA. Причому, це не маркетингова хитрість. І не прикол. Вони роблять в США навіть механізми.

Що, побігли за кредиткою? Тремтячими руками відкриваєте сторінку PayPal? Стривайте. Товар, зроблений в США, коштує дорого. За патріотизм треба платити. А що ви хотіли? Витрати вище, нікуди не дінешся.

Отже. Компанія Shinola знаходиться в Детройті. Так, саме там, у місті-примарі (який, до речі, почав потроху вибиратися з ями завдяки відновленню GM, Ford і Chrysler). Виробляє вона не тільки години, але і велосипеди, а також шкіряні вироби.

Але головне — годинник. Годинники кварцові. На кожній задній кришці гордо вказано, що вони зроблені в Детройті. Механізми — Argonite, також виробляються в Детройті. Так що це мануфактура? Взагалі-то немає — запчастини для механізмів все-таки з Швейцарії. Активно використовується опуклий сапфір, Суперлюминова…

Ремінці поставляє Hadley-Roma, яка ще з 1905 року робила у Флориді ремінці для годинників.

Скільки коштують? Недешево.

Ось, наприклад, модель Brakeman 46 мм. Опуклий сапфір, сталевий cushion-корпус 46 мм, кварцовий механізм Argonite 715 (зібраний вручну з понад 50 швейцарських компонентів), крокодиловий ремінець. Ціна — $675. Недешево для кварцу. Дорогувато. Однак, якщо брати до уваги походження годин, то, в якійсь мірі ціна виправдана. Зрештою скільки ми переплачуємо за Швейцарію?

shinola

Або ось ще модель. Runwell 47 мм. Кварцовий механізм Argonite 1069, опуклий сапфір, Суперлюминова, преміальна шкіра. Ціна — $600.

shinola2

Для кого ці години? Для фанатів, колекціонерів. Не для всіх. Тому що в такому ціновому діапазоні конкуренція дуже висока і Shinola явно не є головним кандидатом на покупку.

Знаєте, що мені найбільше подобається в цій історії? Що ентузіазм може повернути виробництво в твою країну.