Вся правда про Swiss Made

48

Коли ми беремо в руки годинник, на циферблаті яких написано Swiss Made, то ми думаємо, що годинник зроблено в Швейцарії. Принаймні, це справедливо для багатьох товарів. Однак, що в реальності означає це словосполучення?

Все не так просто.

Офіційне визначення від Federation de l’industrie Horlogere Suisse (FHS).

Механізм іменується «швейцарським», якщо:
1. він зібраний у Швейцарії;
2. перевірений виробником в Швейцарії;
3. компоненти зроблені в Швейцарії, складають не менше 50% загальної вартості, без урахування вартості збірки.

Годинники можуть називатися «швейцарськими» (Swiss або Swiss Made — ці написи рівноцінні), якщо:
1. механізм є швейцарським;
2. механізм з’єднаний з корпусом у Швейцарії;
3. фінальна перевірка проведена виробником в Швейцарії.

Якщо годинник зібрані поза межами Швейцарії, але містять швейцарський механізм, допускається написання «Swiss Movement».

Тепер пройдемося по ряду моментів.

1. Той факт, що вважається 50% вартості в грошовому вираженні, а не в кількісному, говорить про те, що вартість робочої сили відіграє дуже велику роль. Зрозуміло, що в Китаї вона набагато нижча, ніж у Швейцарії. Звідси випливає, що в механізмі може бути дуже велика складова деталей з Азії. Механізм може бути повністю китайським, але його «доведення» у Швейцарії складе 50% вартості. Реальний приклад — Claro-Semag і їх калібр SEMAG CL 888, який є механізмом Sea-Чайка.

2. На годиннику Invicta значиться «Swiss», проте компанія не є членом FHS, тому самостійно вважає «Swiss» не рівнозначний «Swiss Made». Цей факт також потрібно враховувати: в таких годинах швейцарського може бути зовсім мало.

3. Коли пишуть «Swiss Movt» — це може означати, що в механізмі, швидше за все, тільки кілька швейцарських частин. Механізм при цьому, найімовірніше, зібраний за межами Швейцарії.

4. Коли пишуть «Swiss Comp» — це означає, що якісь частини годин швейцарські.