Які бувають годинник?

276

Про годинник: як вибирати годинник, де і які

У цьому розділі ми говоримо про те, що таке годинник, які бувають годинники, які годин функції та ускладнення. Що таке водозахист годин і якою вона буває. З яких видів стали виробляються годинник і яка сталь краще. І багато іншого.

1. Що таке годинник?

Годинник, як відомо, це прилад для визначення часу. Годинники бувають сонячними, водяними, пісочними… і так далі. Але нас цікавлять тільки механічні, електронні та кварцові годинники.

Механічний годинник — годинник, що використовують гирьовий або пружинний джерело енергії. В якості коливної системи застосовується маятниковий або балансовий регулятор.

Кварцевий годинник — годинники, в яких в якості коливної системи застосовується кристал кварцу. Хоча електронні годинники також є кварцовими, вираз «кварцові годинники» зазвичай застосовується тільки до електромеханічним годинником (електронним годинником зі стрілками). Тобто, спрощено, «механіка» — це годинник, які працюють повністю завдяки механізмам, «кварц» працює на батарейці, а «електроніка» — це годинник без стрілок, з електронним таблом.

2. Які годинники крутіше, краще?

Механічні годинники складніше, тому вони дорожчі, їх важче ремонтувати.

3. Які годинники точніше?

Кварцові годинники точніше. Механічні годинники по точності ходу поступаються електронним та кварцовим (1-й клас точності механічних годинників — від +40 до -20 секунд в добу; похибка кварцових годин знаходиться в межах від 10 секунд до 10 секунд в рік). Про сертифікати точності годин читайте тут — порівняння тестів COSC і METAS.

4. Ускладнення на механічних годинниках.

Календар — покажчик числа.

Фази Місяця — Додатковий циферблат або диск, відградуйованих на 29,5 днів і зображає Місяця в різних фазах.

День/Ніч — Додатковий циферблат або диск, що показує день або ніч у відповідностями з рухом годинникової стрілки (застосовується в недорогих годинах замість Фаз Місяця).

Автопідзавод — Головне, що відрізняє механічні годинники один від одного. В наручних годинниках встановлюється ротор, який обертається при русі руки і заводить пружину. При постійному носінні годинник взагалі не потрібно заводити. Годинник без Автопідзаведення необхідно заводити приблизно раз в добу вручну (на 20-30 обертів заводної головки).

Репетір — Ускладнення, що дозволяє години відбити мелодію.

Турбійон — Пристрій для часткової компенсації тяжіння Землі, що робить хід годинника більш точним. В даний час це ускладнення застосовується для збільшення вартості годин і підвищення їх статусності. Так як кварцові годинники в будь-якому випадку точніше. Крім того, ефективність турбійоноу сумнівна.

Індикатор запасу ходу — Показує, на скільки ще вистачає заводу пружини.

Чесна класифікація годинникових механізмів

5. Спеціальні типи годин

Хронограф — Години, які виконують, зокрема, функцію часу.

Спеціальна стаття — Види хронографів. Чому виробники 1-кнопкових хронографів нам брешуть

Дайвери — Годинник, призначені для дайвінгу.

В яких годиннику можна плавати?

6. Водозахист годин

Водозахист — це властивість корпусу не допускати разгермитизацию, або простіше, не пропускати воду всередину. Ступінь водостійкості зазвичай встановлюється в одиницях тиску, а найчастіше – в атмосферних одиницях. Ця величина повинна відповідати тому надмірного тиску, при якому корпус герметичний.
1 ATM – 10 метрів
3 ATM – 30 метрів
5 ATM – 50 метрів
10 ATM – 100 метрів
20 ATM — 200 метрів

При цьому слід розуміти, що «50 метрів» не означає, що в них можна опускатися на глибину 50 метрів! Це тиск. Щоб опуститися на таку глибину вам потрібні годинник з водозахистом від 200 м.

Захист «water resistant», а саме цей напис найчастіше пишуть на жіночих годинах, або на дешевий китайських. означає, що захисту в реальності ніякої немає: тільки хіба що від дощу, та й то слабкий.

Теж саме і 3 АТМ — в таких годинах можна помити руки, але не можна плавати!

5 АТМ — в таких годинах зазвичай можна плавати, але це залежить від моделі. Деякі не промокнуть», деякі — так.

Для плавання підходять годинник з водозахистом від 100 м (10 АТМ). Пірнати з такими годинами можна з обережністю і на короткі проміжки часу.

Годинник з водозахистом 20 АТМ розраховані на занурення з аквалангом. Але, не всі розраховані на «серйозний дайвінг».

Справа ось в чому. Годинник підходять для занять підводним плаванням з аквалангом повинні мати маркування «diver’s» (проте в реальності не всі годинники з водозахистом від 20 АТМ мають таке маркування). Такі годинники проходять вже спеціальну сертифікацію за стандартом ISO 6425. Обыцчные години, для щоденної шкарпетки, сертифікуються за ISO 2281 (звичайна водозахист).

ISO 2281 — стандарт водозахисту для звичайних годин

Для годинників, що призначені тільки для короткочасного використання під водою. Стандарт передбачає вибіркове тестування годин з однієї партії. Тобто, більшість годин не тестуються взагалі.

Тест простий: занурення годин у воду на 10 см протягом 1 години, далі занурення годин у воду на 10 см з силою 5 N перпендикулярно до кзаводной голівці і кнопкам протягом 10 хвилин. Потім ще одне занурення при температурі 40°C 20°C і назад 40°C. Не допускається повление конденсату в годинах.

Потім годинник опускають у барокамеру і піддають їх номінальному тиску (заявленому) протягом 1 години. Тести корозії, ремінця, тесту на опірність магнітному полю і ударів не потрібно.

І навіть цей, досить простий тест, мало хто проходить (інакше б не траплялося оказій, коли дорогі брендові годинники протікають в калюжі).

ISO 6425 — стандарт водозахисту для дайверських годин

Годинник для дайвінга — це годинники, здатні залишатися водозащищенными в процесі підводного плавання на глибині від 100 м. І при цьому працювати в якості годин. Такі годинники тестують при тиску на 125% від номінального (тобто на 25% вище заявленого).

Тест по ISO 6425 такий:

— занурення під воду на глибину 30 см на 50 годин при тесмпературе від 18 до 25 градусів. Конденсат не допускається.

— годинник поміщаються на пластину з температурою 40-45 градусів, потім вони нагріваються до температури пластини, після чого поливають водою температурою 18-25 градусів. Конденсату бути не повинно.

— також тестується заводна голівка до зовнішньої силі, водонепроникність в барокамері на тиск в 125% від заявленого, а також опір теплових перепадів.

Крім того, дайверські годинник повинні мати наступні функції:

— пристрій для засічки часу (зазвичай — обертовий безель)
— повинні читатися в темряві на відстані до 25 см
— хвилинна і годинникові стрілки добре помітні
— індикація роботи годин (зазвичай — секундна стрілка)
— опір магнітного поля
— протиударність

Зрозуміло, що тільки серйозні компанії проводять тестування своїх годин по ISO 6425. Це справа дорога. Більшість виробників ліплять написи 500АТМ, 1000 АТМ і навіть 1500 АТМ від балди.

Більше того, існують спеціальні тести для годинників, в яких можна займатися дайвінгом з дихальною сумішшю. Такі тести включають перевірку в підвищеному газовому тиску, внутрішнім тиском (декомпресія). Такі години мають маркування MIXED-GAS DIVING.

Що робити, якщо годинник «промокли»?

7. Про яскравості різних кольорів Суперлюминовы

Из Архива: О яркости разных цветов Суперлюминовы

8. Як відрізнити підробку від справжнього годинника?

Как отличить подделку от настоящих часов?

9. Швейцарські годинники

У 2017 році буде новий стандарт Swiss made. Хто на вихід?

10. Яка сталь краще для годин? Порівняння і характеристики

Из Архива: Какая сталь лучше для часов? Сравнение и характеристики

Корисне

Каталоги

Відмінний каталог Panerai 2013 року (169 сторінок):

http://www.panerai.com/catalogue/issues/panerai-catalogue-2013/swf/pdf/panerai-catalogue-2013.pdf

Брошура Rolex Submariner 2012 року:

http://www.rolex.com/content/dam/rolexcom/e-brochures/submariner/rolex_submariner_en.pdf

Каталог Jughans — 2013:

http://www.junghans.de/tl_files/01-content/JH_Katalog_2013.pdf

Пропонуємо вашій увазі короткий довідник по варіантам годин Marina Militare (2011 рік)

Путівник по світу Marina Militare від Getat (файл .pdf)